avast

Avast Free Antivirüs 2016

Avast Free Antivirüs ile Bilgisayarınızı Virüslerden ve Kötü Amaçlı Dosyalardan Ücretsiz Koruyabilirsiniz

avast

Avast Free Antivirus 2016, yıllardır bilgisayarlarımızı ücretsiz olarak korumamıza yardımcı olan Avast’ın her yıl daha da geliştirip yenileyerek bizlere sunmuş olduğu en güncel antivirüs programı. Ülkemizde de en popüler antivirüs yazılımlarından bir tanesi olan Avast Free Antivirus, 2016 versiyonu ile birlikte pek çok yeni ve geliştirilmiş özelliğe kavuşuyor.

Avast’ın 2016 versiyonu ile bizlere bekleyen yenilikler arasında eski versiyonlara göre daha hızlı yüklenme, basitleştirilmiş yeni bir arayüz, Windows 10 uyumu ve Windows güncelleme bildirimleri bulunuyor. Fakat programa dahil olan en büyük 2 yenilik ise SafeZone Tarayıcı ve Şifreler özellikleri.

Şifreler: Avast’ın tüm 2016 versiyonlarında bulunan bir özellik. Kullanıcıların tek bir şifre oluşturarak sahip oldukları tüm şifreleri tek bir şifre ile yönetmesi sağlanıyor. Şifrelerinizi farklı cihazlar üzerinde senkronize edebilen, şifrelerinizin güvenliğini sorgulayan ve tarayıcı içerisindeki kayıtlı şifrelerinizi silen bu yeni özelliğin çok kullanışlı ve faydalı olduğunu düşünüyorum.

SafeZone Tarayıcı: Avast programlarının içerisinde yer alan SafeZone özelliğini değiştirerek tarayıcı haline getiren bu özellik Avast Free Antivirus 2016 içerisinde bulunmuyor. FakatAvast Pro, Irnternet Security ve Premier kullanıcıları SafeZone tarayıcıyı kullanabilir. İnternet üzerinde yapacağınız ödemeleri güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bu özellik, ödeme moduna geçerek tüm ödeme ve banka işlemlerinizin güvenliğini sağlıyor.

Virüslere Karşı Tam Koruma

Bilgisayarlarınıza farklı yol ve yöntemler ile girmeye çalışan virüsleri daha girmeden tespit ederek ister silebileceğiniz isterseniz de belirlenen dosyayı karantina altına alabileceğiniz Avast Free Antivirus 2016, ücretsiz olarak elde edebileceğiniz en popüler ve güvenilir antivirüs korumalarından bir tanesi.

Casus Yazılımlara Karşı Koruma

Virüsler dışında bilgisayarınızdaki verilere erişerek size zarar verebilecek olan casus yazılımlara karşı da güvenlik önlemi alan Avast Free Antivirus 2016 ile casus yazılımlardan da kendinizi ve bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.

Sürekli Güncellemeler Sayesinde En İyi Koruma

Günlük olarak 200’den fazla minik güncelleme yapan Avast programları, ortalama 6 dakikada bir güncelleme alarak tam güvenlik sunuyor. Virüs, trojan, zararlı URL ve beyaz liste için gerekli güncellemeleri neredeyse canlı ve anlık olarak gerçekleştiren Avast sayesinde her daim güncel bir antivirüs programı kullanıyor olursunuz.

Güvenilir Beyaz Liste

Hardened Mode olarak geçen beyaz liste özelliği sayesinde kullanıcılar ister DeepScreen ile ya da agresif olarak dosyaları bloklayabiliyor. Agresif olarak Hardened mode kullanımı yaparsanız, Avast kullanıcıları arasında kullanılan programların sahip olduğu değerlere göre programları çalıştırabiliyorsunuz. Güvenli olarak işaretlenmeyen hiç bir uygulamayı çalıştırmanız mümkün değil.

DeepScreen

Avast Free Antivirus 2016 içerisinde yer alan şüphesiz en güzel özelliklerden bir tanesi. Bulut tabanlı olarak çalışan bu sistem aslında arka planda sürekli olarka çalışan bir motor ve bu motor süreklli olarak yeni şeyler öğreniyor. Öğrendiği bilgileri ise Avast’ın yanlış kodları silmesi, hatalı yönlendirmeleri düzetmesi ve malware’lerin tespit edilmesinde kullanıyor.

Kullanıcı alışkanlıklarınızı analiz ederek sürekli yeni bir şeyler öğrenen DeepScreen, bilgisayarınızın içerisinde çalışan çok minik ikinci bir bilgisayar gibi olup, güvenliğiniz için yoğun çaba sarfediyor. Bu özelliğin diğer bir güzel yanı ise 230 milyondan fazla kullanıcıdan toplanan verilerin yine tüm bu 230 milyon üzerinde kullanıcı için yararlı şekilde kullanılıp, Avast’ın daha iyi hale gelmesi.

Yazılım Güncelleme

Bilgisayar kullanıcılarının sık sık karşılaştığı güncelleme ekranları pek çok kullanıcıyı rahatsız ettiği için Avast yazılım güncelleme özelliğini mükemmel hale getirip, kullanıcıların haberi olmadan gerekli güncellemeleri yükleyerek sadece kurulum kısmında sizlere haber veriyor. Böylelikle iş yaparken ya da oyun oynarken yeni bir güncelleme olduğunu görmeyerek rahatsız olmazsınız. Arka planda gerekli güncellemeleri indirip size sadece kurulum safhasında haberdar eden ve işlemlerinizi çok uzun süreler yerine 1 dakikanın altında tamamlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlayan yazılım güncelleme özelliği sayesinde gereksiz güncelleme bildirimlerinden kurtulabiliyorsunuz.

Takip Edilememe, Kimlik Hırsızlığı ve Site Onaylama

Avast Online Güvenlik olarak karşımıza çıkan bu özellik, Avast kullanıcılarının online olarak da güvende kalmalarını sağlamak amacıyla çalışıyor. Yaptığınız tüm ya da belirli hareketleri takip edebilen yazılımları tespit eden Avast, girdiğiniz sitelerde sizi takip eden ve analiz eden programların sayısını göstererek bunu engelleyebiliyor.

Sadece takip edilememe özelliği dışında beyaz liste gibi düşünebileceğiniz güvenilir siteler olarak adlandırılan web siteleri de yine Avast kullanıcılarının deneyimlerine dayanarak oluşturuluyor ve böylelikle girdiğiniz sitelerin ne kadar güvenli olduğunu görebiliyorsunuz. Son olarak internet üzerinde kimlik bilgilerinizi ele geçirerek sizi dolandırmak isteyen yani uluslararası adıyla phising yapmak isteyen hackerlara engel olan Avast, virüs ve casus yazılımlara karşı sunduğu gelişmiş korumayı online olarak da kullanıcılarına sunuyor.

Ev Ağı Güvenliği

Evinizde internete bağlı olan cihazların sayısının artması nedeniyle aynı oranda evinizde kullandığınız internet ağının da tehlikesi artıyor. Bilgisayarınız ile birlikte evinizdeki internet ağınızı da güvence altına alan bu özellik, ağınıza bağlanan yeni cihazları kontrol ederek internet bağlantınızın tehlikeye düşüp düşmeyeceğini kontrol ediyor ve eğer riskli bir durum oluşursa bunu engelliyor.

HTTPS Tarama

Online olarak hizmet veren servislerin HTTPS’ye geçişi ile birlikte daha fazla önem taşımaya başlayan HTTPS’lerden gelen atakları önlemek için yapılan HTTPS taraması da Avast Free Antivirus 2016’nın özellikleri arasında yer alıyor. Sitelerin TSL ve SSL ile korunup korunmadığını tespit eden HTTPS tarama özelliği sayesinde internet üzerindeki online güvenliğinizi daha da arttırıyorsunuz.

Akıllı Tarama

Avast Free Antivirus 2016 içerisinde yer alan en pratik özelliklerden bir tanesi. Kullanıcıların tek bir tıklama ile her şeyi tarayabilmesini sağlayan Avast, aynı zamanda yeni versiyonda bu özelliği geliştirerek daha hızlı tarama yapabiliyor. Virüs, yazılım güncellemesi, ağ problemleri, performans sorunları ve gelen yeni özelliklerin tespiti için akıllı taramayı kullanabiliyorsunuz.

Temizlik

Eski adıyla GrimeFighter olarak bildiğimiz Cleanup, Avast ile birlikte kullanabileceğiniz opsiyonel bir eklenti. Avast’ın 2016 versiyonuyla birlikte oldukça değişen Cleanup, kullanıcıların bilgisayarlarını yeniden başlatmadan temizlik yapabilmesini sağlıyor.

Bilgisayarınızı çalıştırdığınızda çalışan firma yazılımları, ön yüklü gelen programlar, program silme işleminde kalan dosyalar, analizler, güvenlik ve ağ ayarları vb. gerekli olan tüm temizliği yaparak hem güvenliğinizi sağlar, hem de bilgisayarınızın zaman içerisinde yaşayacağı performans kaybının önüne geçer.

Basit bir tarama işlemi ile yapılabilen temizliği düzenli aralıklarla otomatik olarak gerçekleştirmenizi bilgisayarınız ve güvenliğiniz açısından büyük önem taşır.

Şifreler

Program açıklamasının en başında da yazdığım üzere Şifreler özelliği Avast 2016 versiyonlarının kazandığı en büyük 2 özellikten bir tanesi. Kullanıcıların tek bir şifre ile hem tüm şifreleri yönetmesini hem de farklı cihazlar üzerinde tüm şifrelerini eşleyebilmesini sağlayan özellik, şifre yönetimi, güvenliği ve koruması adına büyük önem taşıyor.

Günümüzde çok fazla sayıda sahip olduğumuz şifreleri güvenle koruyan Avast’ın Şifreler özelliği Avast Free Antivirus 2016 ile birlikte diğer tüm ücretli versiyonlarında da bulunuyor.

Basitleştirilmiş Kullanıcı Arayüzü

Avast kullanıcılarının programı daha rahat ve basit şekilde kullanabilmesi için arayüzü 2016 versiyonu ile birlikte tamamen yenileyerek büyük boşluklara sahip olan yeni, modern ve sade bir arayüz tasarımına geçiş yaptı. Böylelikle kullanıcılar Avast Free Antivirus 2016’yı geçtiğimiz yıllara göre çok dha kolay şekilde kullanabilecek.

Kullanıcı Geri Bildirim Formu

Program içerisine yeni entegre edilen bu sistem sayesinde program hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ile birlikte görüşlerinizi yine program içerisinden Avast’a iletebiliyorsunuz.

Avast Hesabı

Kullanımı basit bir konsol olan Avast Hesabı, Avast kullanıcılarının cihazlarını tek bir bulut tabanlı sistem üzerinden kontrol ederek yönetebilmesini sağlıyor. Ayrıca Avast Hesap sayesinde Avast’a yeni eklenen Şifreler özelliğinin de kontrolünü yine konsol üzerinde sağlayabiliyorsunuz.

Uzaktan kontrol erişiminin de içerisinde yer aldığı Avast Hesabı’nı kullanmak için ilk olarak kayıt olarak bir Avast Hesabı oluşturmanız gerekiyor. Avast Hesabı’nın tüm özelliklerine Avast Free Antivirus 2016’nın yenilenen arayüzü üzerinden ulaşabilirsiniz.

İNDİR : http://www.avast.com/get/5yfeuYTW

Bir Cevap Yazın :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.