hostinger01

Ücretsiz İnternet Sitesi Nasıl Açılır

Ücretsiz web sitesi pek tavsiye edilmese de bazı durumlarda hayat kurtarabilir.  Bu tarz sistemler kesinlikle kurumsal amaçlı kullanılmamalıdır. Kurumsal kullanmak isteyenler bu tarz sistemler yerine paralı çözümlere başvurmaları gerekmektedir (en azından benim tavsiyem bu şekildedir). Ücretsiz web sitesi oluşturmak için genel nedenler:

  1. Web sitesi kurulumunu öğrenmek istiyorsunuzdur,
  2. Basit bir site kurmak istiyorsunuzdur,
  3. WordPress, Joomla vb. sistemlerin kurulumunu öğrenmek için,
  4. Güzel bir tema beğendiniz ama kendi sitenizi berbat etmeden denemek istiyorsunuzdur,
  5. Maddi durumunuz yetersiz ve güzel bir projeniz mevcut.
  6. Ve daha birçok neden…

Ücretsiz siteler diye arattığımızda bir çok site çıkar karşımıza. Burada sadece birinden bahsetmek istiyorum. Bu sistemi zaman zaman bende deneme amaçlı aktif olarak kullanmaktayım. Hostinger adlı bir site ücretsiz domain ve hosting sağlamakta ve tamamen reklamsız. Hosting ücretsiz olmasına karşı ücretli sistemlere göre gayet başarılı ve kesinti oranı yok denecek kadar az miktarda. Domain tarafında maalesef .com uzantılıyı bedavaya vermiyor ancak 3-5 seçenekli bir uzantı paketleri mevcut ve deneme sitesi veya öğrenme sitesi olarak gayet başarılı sonuçlar verebiliyor.

Hesap açılımı ve kullanımı tamamen ücretsiz. Ücretsiz hesap açmak için :

http://api.hostinger.web.tr/redir/1704018 linkini tıklayabilirsiniz.

Hesap açtıktan sonra ücretsiz bir sipariş oluşturuyorsunuz (sipariş dediysem kesinlikle kart numarası veya ödeme bilgisi istenmiyor rahatlıkla sipariş oluşturabilirsiniz). Sipariş oluştururken alt alan adı olarak sipariş oluşturacaksınız ve uzantısını seçtikten sonra alan adınızı yazıyoruz. İstenen bölümleri doldurduktan sonra siparişi tamamla diyoruz ve bi kaç dk içinde siteniz aktif oluyor. İstersek Web Sitesi Oluşturucu kullanarak hazır temelar ile sürükle bırak yöntemiyle sitemizi kısa zamanda içeriğini doldurabiliyoruz. İstekler doğrultusunda wordpress, joomla vb. sistemlerle de sitemizi oluşturabiliriz.

Adım 1 : Sipariş ver diyoruz.

hostinger01

Adım 2: Alan adımızı ve şifremizi giriyoruz.

hostinger02

Adım 3: Açıklama kısmını doldurup siparişimizi tamamlıyoruz.

hostinger03

Bu kadar basit 🙂


Ücretsiz Hosting

Bir Cevap Yazın :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.