en kolay web site wordpress

Fotoğrafçılar İçin En İyi WordPress Temaları

WordPress; ücretsiz olmasıyla birlikte bizlere en iyi altyapılardan birini sunar ve bu altyapıyla birlikte bir çok projeye bizlere eşlik eder. Eğer fotoğrafçılıkla uğraşıyor ve fotoğraflarımızı sergilemek, fotoğrafla alakalı blog yazıları yazmak, hatta fotoğrafları kendi sitemizde satmak istiyorsak ve herhangi bir kod bilgimiz yoksa wordpress altyapısıyla bu sorunu çözüm bulabilirsiniz.

Website ve WordPress hakkında daha fazla bilgi almak için yazıma göz atabilirsiniz.

Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tema seçerken önceliklerinizi iyice belirlemeniz gerekmektedir. Burada en önemli kriter en çok satılan veya en pahalısı en iyisidir yanılgısı. Öncelikle temanın vermiş olduğu demoları her özelliğini detaylıca incelememiz gerekmektedir. Burada bizim sektörümüze en uygun olanını ve hoşumuza gidebilecek tasarımları ön planda tutmamız gerekmektedir.

Seçtiğimiz ücretli/ücretsiz tema için sitemizin güvenliği açısından WordPress mağazası, geliştiricinin kendi sitesi veya tanınmış dağıtıcılardan almamız gerekmektedir. Piyasadan çok uyguna satılan veya illegal ücretsiz olarak sunulan sitelerden almanız durumunda dosyanın virüs taşıyabileceğini varsayarak satış yaptığınız site bir anda korsan siteye dönüşerek müşterilerinizin verilerini çalarak sizi ve takipçilerinizi zarara uğratabilir.

Şimdi gelelim en çok tercih edilen Fotoğrafçılık / Portfolyo temalarına:

1. Bridge

BRIDGE, hemen hemen herkes için mükemmel, duyarlı bir retina çok amaçlı WordPress temasıdır. İster bir fotoğrafçı, ister tasarımcı, ister kurumsal bir ekip, bir avukat, bir tıp doktoru veya modern bir portföy web sitesi ya da kişisel bir blog arayan serbest çalışan olun, Bridge en iyi seçeneğinizdir. Birçok içe aktarabileceğiniz hazır demo şablonları ile birlikte tek tıkla websitenizi kurabilirsiniz.

2. Salient

Yine herkes için tercih edilebilecek bu tema ile birlikte fotoğrafçı, blog, şirket veya e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Birçok hazır demo şablonları ve kendine özgü gelişmiş ayar seçenekleriyle beraber hiç bir bilgisi olmadan website kurmak isteyenleri hedeflemiş gibi duruyor.

3. Impreza

Portfolyo öncelikli bu tema ile birlikte fooğrafçılık, şirket, blog ve e-ticaret projelerinize hayat verebilirsiniz. İçerisinde gelen hazır demo şablonları ile birlikte tek tıkla istediğiniz tarzda site kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

4. Photography WordPress

Tema adından anlaşılacağı gibi fotoğrafçılar için tasarlanmış güzel modern bir tema. Photography, web sitesi için duyarlı, temiz ve minimal bir WordPress temasıdır. En son WordPress teknolojisi ile oluşturulmuştur. Fotoğrafçılık, responsive düzeni destekler, böylece tüm cihazlarda harika görünür. Fotoğrafçı, creatif tasarımcı, tasarım ajansı için tek bir tıklama ile içe aktarılabilen önceden tanımlanmış stillere sahiptir. Adobe Lightroom ile senkronize edebileceğiniz araçlara da sahip.

5. Nova | Photography

Size harika bir Fotoğrafçılık WordPress Teması sunuyoruz. Bununla birlikte, Fotoğrafçılar, Blog Yazarları, Fotoğraf Ajansları, Fotoğraf Stüdyoları, Müzisyenler, Kameramanlar ve daha fazlası için kendi benzersiz ve güzel sitenizi oluşturabilirsiniz. Değerli fotoğraflarınızı veya diğer ürünlerinizi satmak için çeşitli galeriler işinizin benzersizliğini ve basit ve kullanışlı bir mağazayı gösterecek. Sitenizi daha iyi ve kullanışlı hale getirmek için birçok bileşen ayarlamaya çalışıyoruz.

6. Core | Photography

Core, en son WordPress özellikleriyle oluşturulmuş Minimalist Fotoğraf, Portföy, Kişisel web sitesi Şablonudur. Özel Gönderi Türü ve Resim Yükleyici vb. gibi fotoğrafçılar için çeşitli galeri stillerinide içinde barındıran güzel bir tema.

7. Pofo

POFO ve WordPress ile hayalini kurduğunuz el yapımı görünümü yaratın. WPBakery Sayfa Oluşturucu ile WooCommerce, Responsive Tasarım, Çoklu düzenler ve Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu işlevi ile Ajanslar, Yaratıcı ekipler, Fotoğrafçılar, Sanatçılar ve Kurumsal İşletmelerde kullanım için güzel bir şekilde geliştirilmiş tema.

8. PhotoMe

Photo Me, Fotoğraf Fotoğrafçılığı Yaratıcı Portföy web sitesi için temiz ve minimal bir WordPress temasıdır. En son WordPress teknolojisi ile oluşturulmuştur. Photo Me, responsive düzeni destekler, böylece tüm cihazlarda harika görünür. Fotoğrafçı, kreatif tasarımcı, tasarım ajansı için tek bir tıklama ile içe aktarılabilen önceden tanımlanmış stillere sahiptir.

9. Blacksilver

Blacksilver Photography WordPress teması, profesyonel fotoğrafçılar düşünülerek tasarlanmıştır. Fotoğraflarınızın her zaman merkezde olması için minimalist ama çekici bir tasarım yaklaşımı kullanır. Blacksilver fotoğraf teması, tam ekran slayt gösterileri, portföyler, prova, etkinlikler, blog ve açılış sayfaları için sayfa düzenleriyle oluşturulmuştur. WordPress’i kullanarak ilk kez bir fotoğrafçılık web sitesi başlatanlar için bu, profesyonellik ve güçlü özelliklere sahip son bir tasarıma sahip, yapımı kolay bir temadır.

10. Kinetika

Kinetika, woocommerce destekli ve yerleşik etkinlik gönderileri, fotoğraf prova galerileri ve çeşitli portföy vitrin işlevleri içeren güçlü bir tam ekran fotoğrafçılık temasıdır. Tema, WPML çok dilli kullanıma hazırdır ve herhangi bir dile kolay yerelleştirme için .po .mo dil dosyaları içerir. Tema retina için hazırdır, tamamen duyarlıdır ve özelleştirmesi kolaydır.

Bonus Ücretsiz | Rife

Rife Free, kullanıma hazır 7 demo düzeniyle harika bir portföy ve fotoğrafçılık WP temasıdır. WooCommerce uyumlu olduğu için iş, blog web siteleri ve mağazanız için de mükemmeldir. Özelleştiricide değiştirmek için 450’den fazla seçenek ve her sayfada, gönderide, albümde veya eserde çok daha fazlası. Web sitenizin arama motorları tarafından daha görünür olmasına yardımcı olan Schema.org’u da entegre ediyoruz. Elementor uyumluluğu, harika web sitenizi daha da doğal hale getirmenize yardımcı olacaktır.


Bu yazımda sizlere en çok tercih edilen ve sürekli güncellenen temaları inceledim. Tabi ihtacınıza göre farklı temalarda inceleyebilirsiniz. Ücretli almanız durumunda ThemeForest sitesinden bir kez öde ömür boyu kullan olarak yukarıdaki referanslı linklerden güvenle satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.