manjaro_linux

Manjaro Linux

Manjaro Linux, bağımsız olarak geliştirilen Arch Linux işletim sistemine dayalı, kullanıcı dostu bir Linux dağıtımıdır. Linux topluluğunda Arch Linux; olağanüstü hızlı, güçlü ve hafif bir dağıtım olmasıyla ünlüdür. Ancak, Arch Linux, deneyimli veya teknik bilgisi olan kullanıcıları hedeflemektedir. Bu nedenle, Arch Linux deneyimli olmayan kullanıcılara tavsiye edilmemektedir.

Avusturya, Fransa ve Almanya’da geliştirilen Manjaro, Arch işletim sisteminin tüm avantajlarını kullanıcı dostu ve erişilebilirliğe odaklanarak bir araya getiriyor. Hem 32 bit hem de 64 bit sürümlerde kullanılabilen Manjaro, yeni başlayan ve deneyimli Linux kullanıcıları için uygundur. Yeni başlayanlar için, kullanıcı dostu bir yükleyici sağlanmış ve sistemin kendisi de dahil olmak üzere aşağıdaki özelliklere sahip tamamen kutudan çıkacak şekilde tasarlanmıştır:

  • Önceden yüklenmiş masaüstü ortamları (İndirme ekranında istenilen masaüstü seçilerek öntanımlı olarak yüklenir ve daha sonra marketten değiştirilebilir.)
  • Yazılımı kolayca yüklemek ve sisteminizi güncellemek için önceden yüklenmiş grafik uygulamaları,
  • Multimedya dosyalarını oynatmak için önceden yüklenmiş kodekler.

Daha deneyimli ve maceracı kullanıcılar için Manjaro, kişisel zevkinize ve tercihinize uygun olarak her açıdan şekillendirilip kalıplanacak yapılandırılabilirlik ve çok yönlülük sunar. Ayrıca, hem 32 hem de 64 bit sürümlerinde minimalist bir NET Edition da mevcuttur.

+ Kullanabilirlik,

+ Sadelik,

+ Stabil,

+ Güncel,

+ Güvenli

+ Zengin Yazılım Seçeneği,

Eğer kendinize gerçek anlamda hızlı, son kullanıcıya uygun, güvenli, görsel açıdan iyi, yazılım sıkıntısı yaşatmayan bir linux tağıtımı arıyorsanız Manjaro Linux’u denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

İndirmek için :

Manjaro Linux İndir

Bir Cevap Yazın :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.