vls

Virtual Lighting Studio

Virtual Lighting Studio, sanal studio uygulamasıdır. Bu uygulamada amaç amatörlerin yeterli imkan bulamadıkları anlarda bilgisayar ortamında sanki studio varmış gibi çekim ve ışıklandırma ayarlarını öğrenmelerini sağlamak ve öğrendikleri bu tecrübelerle envanterini genişletmek. Tabi sadece amatör değil profesyonel fotoğrafçılarda bu uygulamayı sıkça kullanmakta. Bazı zamanlarda zaman sıkıntı olabilir veya harici bir studio da fotoğraf çekmeye gidilebilir. Bu tarz durumlarda önceden simüle edip hangi ekipmanlara ihtiyacımız olduğunu bu şekilde belirleyip kusursuz fotoğraflar çekebiliriz.

İster amatör isterse profesyonel olalım bu tarz uygulamalar hayat kurtarabilir. Uygulamanın bir ücretsiz iki ücretli versiyonu bulunmakta.

Ücretsiz Sürüm : Bu sürüm online olarak kullanıcılara sunulmuş. Dört farklı portre model seçimi ve 6 ışık kaynağına kadar seçim yapabiliyoruz. Işık kaynaklarını ayarlamamız sınırsız. İstediğimiz filtre ve ayarları yapabiliyoruz. Hatta makine ayarlarını bile manuel olarak yapabiliyoruz (belirli bir düzeye kadar). Amatör isek ve harici ışık kaynağının ne kadar etki edebileceğini merak ediyorsak veya gereksiz düşünüyorsak bi denemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

vls

Virtual Lighting Studio

Ücretli Sürüm : İki farklı sürüm bulunmakta. İlk sürümü sınırlı sayıda oda, flaş, flaş özellikleri ve sınırlı kalitede (1200px) fotoğraflar sunarken diğer sürümü yine sınırlı kalitede (1600px) ama sınırsız oda ve flaş seçeneri ile ön plana çıkmakta. İster amatör olup studio fotoğrafçılığını öğrenelim isterse profesyonel olalım bu program bütün fotoğrafçılar için tabiri caizse bulunmaz hint kumaşıdır. Ürünlerin test sürümlerinin de olduğunu belirteyim, istediğiniz versiyonun test sürümünü indirip deneyebilirsiniz.

Virtual Lighting Studio Ücretli Sürümü

virtualstudio

virtual-photo-studio-setalight-3d-1

Bir Cevap Yazın :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.