firefox_send_1

Firefox Send – Basit ve Gizli Dosya Paylaşımı

İnternette en sık karşılaşılan sorunlardan biri dosya gönderimidir. Dosya gönderiminin büyük çoğunluğunu mail veya sosyal paylaşım site ve uygulamalasından karşılamaktayız. Ancak büyük boyutlu dosyalara geldiğimizde işler karışmaktadır. Burada yine birçok mail sistemi büyük dosyaları cloud sistemine kaydederek sadece karşı tarafa link atarak bu sorunu çözebilmektedir. Burada da bize verilen cloud hesaplarımız bir süre sonra dolmakta ve silmekle uğraşmaktayız.

Tabi dosya göndermek için sadece cloud hesabımız olması gerekmez. İşte tam burada imdadımıza dosya paylaşım için tasarlanmış siteler yetişmekte. Bu şekilde tasarlanmış bir çok site mevcutta var ancak biz güvenliğiyle ünlü web tarayıcısı olan Firefox tarafından üretilen Firefox Send isimli web sayfamızı inceleyeceğiz.

Firefox Send; karşı tarafa yüksek boyutlu dosyaları ücretsiz, basit ve güvenli bir şekilde iletmemize yarıyor. Sistemde iki farklı paket sunulmuş:

Üye Değilsen : 1 gün veya 1 indirme sınırlı tek seferde 1GB dosya boyutuna kadar verilerini gönderebilirsin.

Üye : 7 gün veya 100 indirme sınırlı ve tek seferde 2,5GB dosya boyutuna kadar verilerini gönderebilirsin.

Tabi bu iki pakette de güvenliği arttırmak için birde bizlere parola seçeneği veriliyor. Verilerimizi bir parola vererek sadece karşı tarafın indirmesini sağlayabiliyoruz. En güzel yanı da belirlenen gün veya indirme sınırı sonunda veriler silinerek herhangi bir alan kaplamıyor olması.

Siteyi kullanabilmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Daha sonra üyeliğiniz varsa açabilir veya üyeliksiz ana sayfada “Yüklenecek Dosyaları Seç” butonunu tıklayarak veya o alana verilerimizi sürekleyerek ekleyebiliyoruz. Gün ve indirme ayarlarımız yaptıktan sonra isteğe bağlı şifremizi giriyoruz. Yükle butonunu tıkladıktan sonra yüklenmesini bekliyor ve daha sonra bize verilen linki karşı tarafa istediğimiz gibi paylaşıyoruz.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle 🙂

Güncelleme : Mozilla tarafından Firefox Send Hizmeti Sonlandırılmıştır! Alternatif olarak WeTransfer sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.