Mailinator01

Mailinator – Tek Kullanımlık Mail Adresi

Hepimiz bazen bir siteye üye oluyoruz. Bu siteler bazen kullanışlı, bazen sosyal hesap, bazen de tek kullanımlık sadece bilgi alacağımız veya dosya indireceğimiz sitelerden oluşuyor. Hangi site ve hangi nedenle olursa olsun siteye bazı bilgilerimizi vermemiz şart. Bunun en başında mail adreslerimiz gelir.

Mail adresleri kişiye özgüdür. Posta adresimiz gibi çok özeldir ve önemli dosyaları mail adresimize isteriz veya istemeden kolaylık olsun diye mail adresimize gönderirler. Bazen çok önemli mailleri spam maillerin arkasına düşer ve o önemli mailleri görmezden geliriz. Bu spam mailler genelde tek seferlik üye olduğumuz sitelerden gelir. Bizde ikinci bir mail açarak önemsiz sitelere o mail adresine veririz ve genelde ikinci mail adresinin şifresini en gerekli olduğu zamanda unuturuz.

Artık spam mail veya ikinci mail adresini ve şifresini unutmaya son. Çünkü MAILINATOR var. Mailinator ile tek seferlik bir mail adresi oluşturabiliyorsunuz ve site açık kaldığı müddetçe mail adresin de açık kalmış oluyor. Veee tamamen ücretsiz (Tabi ücretli sürümleri de mevcut). Şimdi gelelim sitenin nasıl çalıştığına.

Öncelikle Mailinator sitesini açalım. Açmak için tıklayın.

Anasayfa da “Check  Any Inbox!” yazan yere istediğimiz mail adresini yazıyoruz. Ben “deneme_mail_adresi” yazdım. Daha sonra “GO!” butonunu tıklayarak şifresiz, spamsız tek kullanımlık mail adresimizi alıyoruz.

Aldığımız mail adresi “deneme_mail_adresi@mailinator.com” oluyor. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle 🙂

Bir Cevap Yazın :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.